Akademi Hakkında

İkinci Bahar Akademi, Boğaziçi Üniversitesi’nin 150. yıl etkinlikleri kapsamında Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) bünyesinde başlatılan, orta ve üzeri yaş grubuna hitap etmeyi amaçlayan bir eğitimler dizisidir. Harvard Institute for Learning in Retirement (HILR)’dan esinlenerek oluşturulan programlar ve modüller, enstitünün de katkılarıyla Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerince hazırlanmaktadır.

Programların Amacı

Programlar; akademik ve profesyonel hayatın içinde yer almış katılımcılar için; hızlı ve köklü değişimlerin yaşandığı bugünün dünyasında bu değişimi yakalamak ve dünü, bugünü ve geleceği anlamak; yeni bir birikim, vizyon ve düşünsel derinlik yakalamak amacıyla eşsiz bir fırsat sunmayı amaçlamaktadır.

İkinci Bahar Akademi, katılımcılara üniversite hayatını yeniden tattırmayı ve onlara çeşitli seçenekler ile nostaljinin yanı sıra özgün bir eğitim-öğretim deneyimi yaşatmayı hedeflemektedir.

Eğitimler

Akademide eğitimler, her biri 6 hafta süren 3 program verilmektedir. Eğitim programları, her biri 6 hafta boyunca devam eden modüllerden oluşmaktadır. Modüllere katılım birbirinden bağımsızdır ve her modül, haftada üçer saat olacak şekilde 6 hafta boyunca devam eden 18 saatlik eğitimi içerir.

Başlıca eğitim programları:

  • Güncel Dünya
  • Sosyal Bilimler
  • Tarih ve Arkeoloji
  • Güzel Sanatlar ve Edebiyat

Dersler hafta içi, 10.00-13.00 ve/veya 14.00-17.00 saatleri arasında, hibrit olarak yapılmaktadır.

Bir modüle katılanlar Boğaziçi Üniversitesi Modül Katılım Belgesi alır.

 

Eğitim Bedeli ve İndirimler

2023 – 2024 döneminde her bir modülün bedeli 9.500 TL (KDV dahil)’dir.

İndirimler:

Ödemeler, havale/EFT yoluyla yapılabildiği gibi Akbank ve Garanti Bankası kredi kartlarına taksit yapılır. Birden çok indirim almaya hak kazanan katılımcılara sadece en yüksek orandaki indirim uygulanır.

 

Boğaziçi Üniversitesi mezunları %20 indirim
Herhangi bir modüle katılmış olan katılımcılar %20 indirim
Aynı dönemde iki ayrı modüle katılımda, modüllerden biri %50 indirim
Eşle birlikte katılımlarda, eşlerden biri %50 indirim

Havale olarak yapılacak ödemeler için:

Boğaziçi Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü
Garanti Bankası
Boğaziçi Üniversitesi Şubesi
Şube Kodu: 303
IBAN: TR68 0006 2000 3030 0006 2996 84

 

*Kayıt yaptırdıktan sonra eğitim başlamadan önce yapılacak iptallerde, ödenen bedelin %80’i iade edilir. Eğitim başladıktan sonra ayrılanlara ödeme iadesi yapılmaz.