Harvard İle

HILR ile İşbirliği

Harvard ile Akademimizde yer alan diğer bir faaliyet de, Harvard Institute for Learning in Retirement ile birlikte yürütülmekte olan değişim programı kapsamında, Boston’da gerçekleştirilmekte olan 1 haftalık eğitim ziyaretidir.

İkinci Bahar Akademi Programı’nın bir parçası olan Harvard Institute of Learning in Retirement programına, 4 modülü tamamlamış veya kayıtlı olan katılımcılarımız proje yetkililerimizle birlikte katılabilir. Bu programda katılımcılar, Harvard Üniversitesi’nde eğitim almanın yanı sıra Cambridge ve Boston şehirlerini de rehberlerimizle birlikte gezip görme imkanını yaşayabilmektedirler. Yaklaşık olarak bir hafta süren program sonrasında, Harvard Üniversitesi tarafından programa ilişkin katılım belgesi verilmektedir.

 

İkinci Bahar Akademi Harvard Ziyareti

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) tarafından, Üniversitenin 150. yıl etkinliklerinden biri olarak başlatılan İkinci Bahar Akademi’de, ilk Harvard değişim programı 12-20 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleşmiştir.

Harvard Üniversitesi’nde, katılımcılara güncel birçok farklı konuda seminerler sunulmuştur.

Farklı birçok meslek dalından gelen katılımcılarımız, Cambridge’de Harvard ve MIT kampüslerini, Boston Türkiye Konsolosluğu’nu ziyaret etmişler, buradaki belli başlı merkezleri ve bölümleri gezme ve tanıma imkanı bulmuşlardır.